دوچرخه‌سواران خبرساز شدند


تاریخ : 1390/4/14

بازدید : 1571 مرتبه

دوچرخه‌سواران خبرساز شدند/
 محرومیت سنگین در انتظار ورزشکاران ایران/
چهار نمونه دوپینگ مثبت اعلام شد
آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) نتیجه تست دوپینگ چهار دوچرخه‎سوار کشورمان را مثبت اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دوچرخه سواران دوپینگی ایرانی نفراتی هستند که در مسابقات تور ریاست جمهوری تهران و تور آذربایجان شرکت کرده بودند و توسط ماموران ضد دوپینگ فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری (UCI) از آنها تست دوپینگ گرفته شده بود.
مسابقات دوچرخه سواری تور ریاست جمهوری تهران 4 تا 8 خردادماه و رقابت‎های تور بین‎المللی آذربایجان نیز یک هفته پیش از این رقابت‎ها برگزار شد. در جریان این رقابت‎ها ماموران ضد دوپینگ فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری (UCI) به نمایندگی از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) از شرکت کنندگان نمونه‌گیری کردند.
تست‎های به عمل آمده از ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت‎ها به طور مستقیم توسط "وادا" آنالیز شد و نتایج آن در اختیار فدراسیون بین‎المللی دوچرخه سواری قرار گرفت. در این میان نتیجه تست دوپینگ 4 دوچرخه سوار کشورمان نیز مثبت اعلام شده است که به همین دلیل دو نفر از آنها از حضور در رقابت‎های تور "کینگ هایلگ" چین محروم شدند.
دوپینگی‎ها چه کسانی هستند؟
رحیم امامی و صمد پور سیدی دوچرخه سواران کشورمان هستند که به منظور شرکت در رقابت‎های تور "کینگ هایلگ" عازم چین شده‎اند اما به دلیل مثبت اعلام شدن نتیجه تست دوپینگ‎شان در تور ریاست جمهوری تهران از حضور در مرحله نخست تور "کینگ هایلگ" محروم شدند.
حسن ملکی و امیر محمدی نیز دو دوچرخه سوار شرکت کننده در تور بین‎المللی آذربایجان هستند که از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دوپینگی معرفی شده‌اند. وادا نتایج مربوط به تست دوپینگ این چهار دوچرخه سوار ایرانی را به فدراسیون بین‌المللی دوچرخه سواری اعلام کرده است این در حالی است که هنوز این موضوع به طور رسمی به نادو ایران اعلام نشده است.
نادو ایران مسئولیتی در مورد نتایج ندارد
 لطفعلی پورکاظمی، دبیر ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید این مطلب اظهارداشت: نمونه گیری ازشرکت کنندگان تور ریاست جمهوری تهران و تور بین‌المللی آذربایجان توسط افسران ضد دوپینگ UCI و با دستور وادا انجام شد. به همین دلیل مدیریت نتایج و اعلام رسمی آن هم بر عهده آنهاست.
وی تاکید کرد: پیش از آنکه نتیجه تست‎ها به نادو اعلام شود به فدراسیون بین‏المللی دوچرخه سواری اعلام شده بود. محرومیت دوچرخه سواران ایرانی شرکت کننده در تور بین‎المللی چین هم به همین دلیل انجام شد.
دبیر نادو ایران با بیان اینکه وادا هنوز به طور رسمی نتیجه مثبت تست دوپینگ دوچرخه سواران ایرانی را به نادو ایران اعلام نکرده است، تصریح کرد: این موضوع به صورت رسمی به فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری اطلاع رسانی شده است فدراسیون ایران هم از این طریق در جریان قرار گرفته است. احتمالا به زودی اسامی دوپینگی ها به نادو هم اعلام خواهد شد.
پورکاظمی تاکید کرد که نادو ایران هیچ مسئولیتی در مورد نتایج اعلام شده و محرومیت‎های مربوط به آن ندارد. وادا و UCI در این زمینه تصمیم گیرنده هستند.
دبیر نادو تصریح کرد: البته وادا بر اساس آنالیز نمونه A این دوچرخه سواران تست دوپینگ آنها را مثبت اعلام کرده است. این ورزشکاران می‎توانند متقاضی درخواست آنالیز نمونه B خود باشند. حتی بعد از صدور رای هم مجاز خواهند بود نسبت به رای صادره به شورای استیناف اعتراض کنند.


نظرات کاربران در مورد این خبر :
نام :     پیام :
كد امنيتي
تكرار كد امنيتي
ایمیل :
English Persian

کلیدواژه
جستجوی پیشرفته

ورود اعضاء


عضویت در کمیته خدمات درمانی و صدور آنلاین بیمه ورزشی

آیین نامه پذیرش عضو و شرایط ارائه خدمات پزشکی ورزشی به اعضاء در سال1396

پزشکان و مراکز منتخب و طرف قرارداد1395

https://telegram.me/heiatpezeshki

سيستم ارسال پيامک براي ورزشکاران

مراكز صدور كارت بيمه ورزشي

ستاد نظارت


گفتار بزرگان :
فراواني يا كاميابي بزرگ، معمولاً زماني از راه مي رسد كه هرگز چشم داشت آن را نداريد.,فلورانس اسكاول شين

صفحه اصلی درباره هیئت مسئولین و کمیته ها مقالات علمی مشاوره اینترنتی عضویت در سایت آرشیو اخبار آرشیو مقالات

●● کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به هيئت پزشكي ورزشي استان اصفهان مي باشد © 2014 ●●