ورزش در ماه مبارک رمضان


تاریخ :
بازدید : مرتبه


بسیاری از مردم در ایام روزه داری به حداقل فعالیت پرداخته و از فعالیت فیزیکی و تحرک پرهیز میکنند. اما در اینجا باید متذکر شوم بهتر است در ایام روزه داری جهت حفظ سلامت و پرورش جسم وروح از فواید ورزش غافل نشویم .

مطالعات نشان داده است افرادی که 11 ماه سال فعالیت دارند چنانچه این یک ماه بی تحرک شوند استقامت ، قدرت ، کشش عضلانی و چه بسا ظرفیت قلب وریه خود را محدود می کنند و از فواید ورزش بی بهره می مانند.

مطالعات بسیاری در جوامع مسلمان صورت پذیرفته و همه آنها بر این پایه استوار هستند که فعالیت فیزیکی مناسب درزمان مناسب و باشدت مناسب منجر به سطح بالای سلامتی در حین روزه داری در این ماه می شود.

در این جا به ذکر نکاتی ارزشمند در زمینه ورزش در این ماه مبارک می پردازیم:

1.       زمان فعالیت جهت ورزش در ایام روزه داری بر اساس مطالعات بسیار متغیراست .برخی منابع 90 دقیقه قبل از افطار را بهترین زمان برای ورزش توصیه می کنند.در برخی دیگر به ورزش قبل ار خوردن وعده سحری و برخی به ورزش 2تا 3 ساعت بعد از افطار تاکید دارند.

2.       در هر زمان که تمایل به ورزش داشته باشید نباید معده پر باشد ،پس با هر وعده غذایی 1 الی 2 ساعت فاصله زمانی را رعایت کنید.

3.       زمان ورزش خود را کاهش دهید.

    چنانچه قبلاً نیم ساعت ورزش روزانه داشته اید آنرا به 15 دقیقه و اگر 1 ساعت بوده به نیم ساعت کاهش دهید.

4.       بهترین ورزش راجهت سلامتی خود انتخاب کنید . توصیه عمومی این است که ورزشهای هوازی و از همه بهتر پیاده روی را در این ماه انتخاب نمایید.

5.       درماه مبارک به اندازه کافی مایعات بنوشید. باتوجه به مدت زمان طولانی روزه داری وگرمی هوا حتماً مایعات کافی در سحر و بعد از افطار بنوشید تا بدن شما دچار کم آبی نشود.

6.       در مکان و زمان های گرم روز ورزش نکنید. زمان و مکان را طوری انتخاب کنید که گرمای هوای شما را اذیت نکند و آب بدن شما کمتر از دست برود.

7.       رژیم غذایی کم چرب را رعایت نموده و از خوردن غذاهای شور و مواد غذایی ادرار آور پرهیز نمایید.نظرات کاربران در مورد این مقاله :

نام :     پیام :
كد امنيتي
تكرار كد امنيتي
ایمیل :
English Persian

کلیدواژه
جستجوی پیشرفته

ورود اعضاء


عضویت در کمیته خدمات درمانی و صدور آنلاین بیمه ورزشی

آیین نامه پذیرش عضو و شرایط ارائه خدمات پزشکی ورزشی به اعضاء در سال1396

پزشکان و مراکز منتخب و طرف قرارداد1395

https://telegram.me/heiatpezeshki

سيستم ارسال پيامک براي ورزشکاران

مراكز صدور كارت بيمه ورزشي

ستاد نظارت


گفتار بزرگان :
آن قدر بر مال دنيا حريص مباش كه براي از دست دادنش اندوهناك شوي.,سقراط

صفحه اصلی درباره هیئت مسئولین و کمیته ها مقالات علمی مشاوره اینترنتی عضویت در سایت آرشیو اخبار آرشیو مقالات

●● کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به هيئت پزشكي ورزشي استان اصفهان مي باشد © 2014 ●●